top of page

 

 

Az EDU-Kineziológia elsődleges céljai a tanulási képesség fejlesztés és mentális teljesítmény fokozás:

Kialakulása Dr. Paul Dennison nevéhez köthető, aki a legtöbb balansz folyamatot maga fejlesztette ki. Dennison 1969-ben létrehozta azt a metódust, amellyel tanulók olvasási képességei fejleszthetők. Felismerte, hogy a jobb és a bal agyfélteke közötti információ áramlás hiányában lépnek fel tanulási problémák, és kifejlesztette azokat a korrekciókat, mellyel helyreállítható ez a folyamat, oldhatók a két agyfélteke közötti blokkok.

Az EDU-K-ban abból indulunk ki, hogy a személyes kihívások a többi emberéhez hasonlóak, de a megoldási lehetőségek teljesen eltérőek, egyéniek.

Az EDU-K balansz bevonja a tanulót a teljes folyamatba, melynek alapja a célkitűzés és állapotfelmérés. A cél és a funkció azonosításában és az afelé történő előre mozdulásban segítünk a tanulónak. A pozitív változások a jobb képesség kihasználásban és a jelentéssel bíró tanulás rögzítésében nyilvánul meg.

A kineziológiai kezelés során meghatározzuk a blokkolt tanulási folyamattal kapcsolatos célt és minél pontosabban beazonosítjuk a problémát. Azt, hogy egészen pontosan mi az a tevékenység, ami stresszel jár. Ez lehet például a táblára való felfelé nézés, a ceruza megfogása, a hangos olvasás, a beszéd, a mozgás stb. A Brain Gym, az OBO és az In Depth balanszainak segítségével feloldhatók azok a korai gyermekkorban átélt negatív élmények, melyek ezeknek a tanulási problémáknak az okát jelentik. A korrekciók segítik a koncentrációt, lehetővé teszik, hogy az agyterületek közötti információ áramlása megfelelő legyen, így elérhetjük maximális teljesítőképességünket. Izomteszt segítségével egyénre szabottan kiteszteljük azokat a mozgásokat, korrekciókat, melyeket a kezelés után otthon mint megerősítő gyakorlatokat javasolt elvégezni. A kezelések segítséget nyújtanak képességeink kibontakoztatásában, a tanulás folyamata hatékonnyá és stresszmentessé válik.

Egyedülálló módon a többi kineziológiai rendszer között az EDU-K bármely eljárása képes bármely tanulási gátlást oldani és a legnagyobb hangsúlyt minden egyén önállóan tervezett, saját tanulási rendszerének kifejlődésére helyezi az egyén prioritásainak megfelelően alkalmazva, minthogy filozófiája a mögött az egyéni gondolkodásmód és az egyéni fejlődés támogatása áll.

Az EDU-K eredménye a kezelések után 2-3 héttel tapasztalható.

Kinek való?

Tanuló felnőtteknek, általános-és középiskolásoknak, egyetmistáknak, akik:

- számára gondot, nehézséget okoz a tanulás

- akiknek romlott a tanulmányi eredménye és javítani szeretne

- szoronganak tanulás közben

- félnek a dolgozatírástól, feleléstől, közös projekt munkáktól

 

Mi az EDU-Kineziológia?

bottom of page