
Mi történik a kineziológiai kezelés során?
Probléma meghatározás, amelyre dolgozunk. A kineziológus enyhe nyomást gyakorol a kliens karjára, amely gyengülő, vagy erős izomtónussal válaszol a kijelentésekre, ill. kérdésekre. A kar izmai közvetítik az agy által sejtszinten tárolt információkat, így tudjuk meghatározni az adott problémához kapcsolódó érzelmeket és a probléma valódi okát. Ezt követően energetikai és/vagy érzelmi korrekciót végzünk, amellyel semlegesítjük a negatív hatást és helyreállítjuk a fizikai-szellemi-mentális-és érzelmi egyensúlyunkat. A korrekciókat egy széles portfólióból választjuk ki mindig arra törekedve, hogy a kiegyensúlyozást a lehető legoptimálisabb módon segítsük elő. A foglalkozás célja, hogy elősegítse az egyén kimozdulását az önállóság és az önmegvalósítás irányába.
Hogyan segít nekem a kineziológia?
Megváltoztathatjuk a látásmódunkat, megválhatunk régi rossz szokásainktól és berögződéseinktől, ami által könnyedén megtaláljuk a módját, hogyan fejleszthetjük az életünket.
A kezeléseket követően átlátod az összefüggéseket életed eseményei között. Amint megérted egy probléma mélyen rejlő okát és oldjuk a rajta lévő összes stresszt, nem kell többé ösztönösen reagálnod és a korábbi automatikus válaszreakcióid negatív hatásaitól szenvedned. Célod idővel az lesz, hogy a lehető legtöbb stresszhelyzetben Te döntsd el, hogyan reagálsz.
Hogyan működik pontosan a stressz hatásmechanizmusa?
- A stresszt okozó helyzet bekövetkezésekor a stresszélményt a testünk minden egyes sejtje elraktározza. Amikor azt hisszük, hogy a stresszt okozó helyzetet, eseményt már „elfelejtettük” a testünk mégis visszaemlékszik más szituációkban, ezért éljük át újra ugyanolyan intenzíven a rossz érzést és ez az élmény ugyanazt a stressz hatást váltja ki, mint a bevésődéskor, függetlenül a jelenlegi helyzet súlyosságától. Az ekkor megjelenő félelem automatikusan stresszreakciót vált ki, amely megakadályozza az adott élethelyzet, probléma ésszerű lehetőségeinek átlátását, megoldásának kidolgozását és ez okozza azt, hogy automatikusan reagálunk (pl. düh, sértettség, bezárkózás, hárítás, menekülés, elfojtás, stb.) az adott helyzetben még akkor is, amikor ennek negatív következményei lesznek ránk vagy a környezetünkre nézve.
Hogyan ismerhetem fel, hogy régóta elfojtott stressznek, vagy folyamatos szorongásnak vagyok kitéve, amelyek nincsenek megoldva?
Akut vagy krónikus testi fájdalmak: hátfájás, fejfájás, gyomor-emésztőrendszeri bántalmak, vagy problémák különböző területeken: inzulin, pajzsmirigy, magas vérnyomás stb. A fizikai fájdalom vagy a felsorolt területeken keletkező problémák a testünk jelző rendszere, egy kivetülési formája annak, hogy megoldatlan stresszorokkal küzdünk, miközben a kezelési módjaink (fájdalomcsillapítók szedése) csak tüneti „kezelés”, a tünetek elfedésére irányulóan.
Miben nyilvánul meg a kineziológiai kezelések hatása az életemben?
Korábban nem tapasztalt öntudatosságot élhetsz meg a tevékenységeid (munka, tanulás) során és a kapcsolataimban is.
Erőt és bátorságot fejlesztesz ki önmagadban az életed előre mozdításáért, már nem gátolnak a régen rögzült elakadások.
A régi traumák, fájdalmak és félelmek már nem blokkolnak tovább az előre haladásban.
Saját belső képességeidet, kreativitásodat felhasználva meg tudod hozni a megfelelő döntéseket, nyitottá válsz az új lehetőségekre.
Hány alkalommal érdemes egy problémán dolgoznunk?
Egy probléma általában többel függ össze, így az első oldás idejében egy adott prioritás van, amelyet teszteléssel határozunk meg (célkitűzés). Egy-egy specifikus területet, problémát részcélokra lebontva, általában 3-5 alkalommal szükséges dolgozni ahhoz, hogy eredmény látható legyen.
Tapasztalat: egy lebontott részcélnak egy oldásra van szüksége, ha a javasolt megerősítő gyakorlatokat megfelelően elvégzik. Fontos, hogy a kliens felelősséget vállaljon a saját fejlődéséért és az oldások során a következtetéseket együtt levonva azután saját maga alkalmazza a stressz oldó technikákat és éljen az önbizalom, öngyógyítás és önfejlesztés lehetőségével. Sokéve elfojtott problémákat, elfedett stressz hatásokat csak apránként kibontva, lépésről lépésre lehet hatékonyan megoldani. Ahhoz, hogy hatékonyan megbírkózzunk egy mélyen lévő központi problémával - ami a probléma gyökere - az azt megelőző néhány alkalommal sorban meg kell oldani a környező problémákat. A környező problémák mind a központi probléma kompenzációi és azt a funkciót töltik be, hogy a valós problémát elfedjék.
Hogyan mérhetem a kezelések hatékonyságát?
Önbizalmad és cselekvési képességed jelentősen nő. Világosan meg tudod fogalmazni önmagad számára a vágyaidat, tudatosan tűzöl ki célokat és cselekszel azok eléréséhez. A céljaid elérését már nem akadályozzák régi hitrendszereid. Elengeded azokat a berögzült szokásokat, amelyek már nem szolgálják a fejlődésedet. Tisztában vagy azzal, hogy választhatsz minden helyzetben. Javul a kapcsolatod önmagaddal és a környezetedben élőkkel (család, párkapcsolat, munkahely). Javul a vitalitásod, energiaszinted és egész életminőséged.
Belülről építkezel. Nincs szükséged arra, hogy hetente járj kezelésre ugyanazon probléma miatt, ehelyett az okokat átlátva és a következtetéseket levonva képes vagy a saját utadat járni. Az újonnan érkező helyezetekkel önmagad erejéből képes vagy szembenézni és a problémák nagy részét saját magadtól megoldani. Egy specifikus problémára több oldás szükséges, mert lépésről lépésre kibontva lehet hatékonyan és eredményesen megoldani, de ez nem jelenti azt, hogy ez éveken át heti fix program lenne ahhoz, hogy a napi szintű ügyeiddel meg tudj birkózni.
Milyen hamar lehet érezni a kezelések hatását?
A kezelések között érdemes 2-3 hétnek eltelnie, egy oldás hatása 6 hét után integrálódik teljesen.